ЧЗВ
Напълнете KARL през горния отвор за пълнене. Разбира се, можете да напълните Karl и от чешмата, но тогава трябва да сте особено внимателни, за да не се разлее вода по време на транспортирането.
Настройте изхода на най-високото ниво. За да бъде размерът на помещението правилен, определящ фактор е не само височината на помещението (стандартно 2.6 м), но и това дали вратите на помещението са затворени или не. Ако вратите на помещението са оставени отворени, съседните помещения също ще бъдат включени в общата площ. Ако относителната влажност е ниска (под 35%), влажността няма да се повиши веднага. Това е така, защото подът, мебелите и стените първо абсорбират влагата, преди тя да попадне във въздуха. Може да отнеме до две седмици, докато всичко абсорбира достатъчно влага, за да започне да се повишава влажността. Докато се налага редовно да доливате вода, вашият fl.dgkrje. Karl работи правилно. Ако филтрите на овлажнителя са на повече от 3 месеца или горната им част е твърда и вече не се насища с вода, филтрите трябва да се сменят.
За хигиенично и оптимално използване на овлажнителя филтърът на овлажнителя трябва да се сменя поне на всеки два месеца. Ако продължите да използвате филтъра на овлажнителя по-дълго от това, от една страна, овлажняващата мощност може да се влоши значително, а от друга, антибактериалното действие на филтъра вече не може да бъде гарантирано. Обикновено можете да закупите филтри за овлажнител от мястото, където сте закупили устройството. Индикаторът за смяна на филтъра трябва да се нулира ръчно след смяна на филтрите.
Оцветяването, което е леко жълтеникаво или кафеникаво, е нормално. Оцветяването се причинява от веществата в мрежовата вода или във въздуха. Колкото по-лошо е качеството на водата, толкова по-бързо филтърът на овлажнителя ще се обезцвети. Въпреки че това не изглежда приятно, то е безвредно, стига да не се дължи на мухъл. Оцветяването няма да се отрази и на работата на вашия овлажнител. Ако не сте използвали филтъра на овлажнителя от много дълго време, можете да го изплакнете добре, да го обърнете и да го използвате отново. Ако филтърът на овлажнителя е на повече от 3 месеца, препоръчваме ви да го смените.
Възможно е също така горната част на филтрите на овлажнителя да се втвърди. По време на процеса на изпаряване варовикът, съдържащ се във водата, се събира във филтъра на овлажнителя под формата на котлен камък. Колкото по-твърда е водата, толкова по-бързо ще се втвърди филтърът на овлажнителя. Ако използвате вода от омекотител за вода, който работи на принципа на йонния обмен, във филтъра на овлажнителя може да се натрупа сол, а не варовик. Възможно е да забележите миризма, след като обърнете филтъра на овлажнителя, в зависимост от това колко замърсен е филтърът от съставките във въздуха или водата.
Ако вашият овлажнител Karl или филтрите миришат неприятно, причините за това могат да бъдат различни: качеството на водата и въздуха, износен филтър или дори фактът, че не сте използвали вашия Карл дълго време и той все още има вода в резервоара си. Във всеки случай препоръчваме да почистите и отстраните котления камък от устройството старателно. Ако сте използвали филтъра по-малко от 3 месеца, можете да го изплакнете обилно със студена, чиста вода, да го обърнете и да продължите да го използвате.
Използвам го в детската стая от около месец. Работи тихо и е много мощен. Доволна съм, много ми харесва дизайна